Rizikos kapitalas

Lietuvos Rizikos ir Privataus kapitalo asociacija

Kas yra rizikos kapitalas?

Rizikos kapitalas – finansavimo forma didelį augimo potencialą turinčioms pradedančioms įmonėms.

Startuoliai, kaip ir dauguma pradedančių įmonių, neatitinka finansinių institucijų paskolų suteikimo reikalavimų, nors gali turėti nuostabių verslo idėjų. Jų verslo pradžia būtų neįmanoma be rizikos kapitalo fondų. 

Pagrindinis skirtumas tarp rizikos kapitalo ir privataus kapitalo yra įmonės amžius. Rizikos kapitalo fondai investuoja į pradedančias ir besikuriančias įmones, kurios nebūtinai dirba pelningai, tačiau dėl savo verslo pobūdžio turi stiprų potencialą augti. Privataus kapitalo fondai, tuo tarpu, investuoja į jau įsitvirtinusius verslus. Daugiau apie privatų kapitalą čia.

Įmonėms rizikos kapitalo investicijos naudingos dėl daugelio priežasčių. Tai yra bene vienintelis kelias pasiekti užsibrėžtus tikslus dėl finansinių galimybių. Priklausomai nuo įmonės veiklos pobūdžio yra stiprinama gamyba, gerinamos pardavimo operacijos, marketingas, rinkodara, tobulinami ar kuriami nauji produktai, o prireikus – papildoma ir įmonės komanda.

Rizikos kapitalo fondai, dažnai veikdami kartu su kitais investuotojais ar fondais, pasiima dalį įmonės akcijų. Pradedantys verslai dažniausiai finansavimą gauna serijomis – A, B, C. Tai reiškia, kad finansavimas verslui suteikiamas jam palaipsniui augant.

Rizikos kapitalo fondai įmonėms suteikia daugiau nei būtiną finansavimą. Tai ir verslo patirtis, įgūdžiai ir kontaktai, kurie padeda vystyti ir auginti verslą.

Jauna įmonė/startuolis

Rizikos kapitalo finansinė bei žinių injekcija

Potencialo realizavimas konkurencingumas rinkoje