Privatus kapitalas

Lietuvos Rizikos ir Privataus kapitalo asociacija

Kas yra privatus kapitalas?

Privatus kapitalas – tai finansavimo forma didelį potencialą turinčioms įmonėms.

Šis finansavimo būdas skirtas smulkioms ir vidutinėms įmonėms, kurios be banko paskolų ar tradicinių veiklos finansavimo būdų gauna galimybę greitai ir kontroliuojamai plėstis.

Privataus kapitalo investicijos skiriamos jau veikiančioms įmonėms, priešingai nei rizikos kapitalo, kuris suteikiamas pradedamiemsntiems verslams. Daugiau apie rizikos kapitalą čia.

Privataus kapitalo investicijos yra vidutinės arba ilgalaikės trukmės ir dažniausiai teikiamos mainais į įmonės akcijų dalį. Tokiu modeliu finansuojamos įmonės gali tikėtis stabilaus veikimo ir verslo augimo. Privataus kapitalo fondai investuoja ne tik lėšas, bet ir glaudžiai bendradarbiauja su įmone, papildydami jos komandą patyrusiais profesionalais formuojant valdybą ir stebėtojų tarybą.

Privataus kapitalo fondo atstovai dirba išvien su įmonės vadybos komanda. Vadovų motyvacinė sistema dažnai tiesiogiai susiejama su įmonės vertės augimu, kas leidžia orientuotis į aiškius tikslus, didinančius verslo vertę.

Įmonė, remiama privataus kapitalo fondo, dėka tinkamai pertvarkiusi savo valdybą ir procesus, gali toliau užtikrintai augti, net ir fondui pardavus savo įmonės dalį. Dažniausiai privataus kapitalo investicijų į įmones trukmė yra maždaug 4–7 metai.

Tokios investicijos naudingos visos šalies ekonomikai. Sėkmės istorijos garsina Lietuvą bei pritraukia ilgalaikes investicijas iš kitų šalių ir kuria patrauklią verslo aplinką.

Veikianti įmonė

Rizikos kapitalo finansinė bei žinių injekcija

Stipresnis augimas didesnė verslo vertė