Naujienos

Lietuvos Rizikos ir Privataus kapitalo asociacija

„Practica Capital“ rizikos kapitalo fondas investavo į Latvijos startuolį „Edurio“

Švietimo technologijų sprendimus kuriantis startuolis „Edurio“ baigė pirminį investicijų pritraukimo etapą, kurio metu iš viso pritraukta 525 tūkst. Eurų. Pagrindinis investuotojas - Lietuvos rizikos kapitalo fondų valdytoja „Practica Capital“. Kartu su pagrindiniu investuotoju, šiame investicijų etape taip apt dalyvavo verslo finansavimo įmonė “Capitalia” bei verslo angelai iš Latvijos ir Jungtinės Karalystės.

„Edurio” yra Jungtinėje Karalystėje ir Latvijoje įsikūrusi švietimo technologijų įmonė, kurianti unikalią internetinę, suinteresuotųjų asmenų atsiliepimų valdymo ir jų duomenų analizės platformą, skirtą švietimo įstaigoms, siekiant pagerinti mokymosi kokybę. Ši platforma suteikia galimybę centralizuotai valdyti ir apdoroti duomenis, gaunamus iš pagrindinių švietimo sistemos dalyvių, tai mokinių, mokytojų ir tėvų bei nuolat stebėti ir vertinti mokymosi kokybę ar tobulėjimą. Rezultatai yra pateikiami išsamiose duomenų vizualizacijose, kurias galima palyginti ir filtruoti pagal švietimo įstaigą, mokomąjį dalyką ar bet kurį kitą pasirinktą pogrupį, kad būtų galima geriau suprasti skirtingų respondentų grupių suvokimą, elgesį ir patirtį. Taip pat, kiekviena įstaiga gali palyginti savo rezultatus su nacionaliniais ar regioniniais vidurkiais.

“Edurio” siūlomas sprendimas yra iš pagrindų inovatyvus būdas įvertinti ir palyginti mokymosi kokybę švietimo įstaigose, nesiremiant vien tik egzaminų rezultatais. Tai suteikia galimybes švietimo įstaigų vadovams gauti išsamias ir daugialypes įžvalgas bei remiantis jomis atlikti realius kokybinius pokyčius mokymosi procese ir visoje švietimo sistemoje”, - teigė “Practica Capital” investicijų direktorius Arvydas Bložė.

Ši investicija suteikia startuoliui galimybes paspartinti verslo plėtros procesus Jungtinėje Karalystėje, kur jų kuriamas produktas per trumpą laiko tarpą jau tapo vienu pirmaujančių rinkoje. Taip pat  šiuo metu „Edurio“ aktyviai plečia savo pardavimų, rinkodaros bei produktų vystymo darbuotojų komandas ir toliau vysto savo produktų pasiūlą. Šiandien „Edurio“ platforma naudojama daugiau nei 1000 mokyklų tarptautiniu mastu. Komandą sudaro 28 darbuotojai, dirbantys biuruose Jungtinėje Karalystėje ir Latvijoje.

Pasak „Edurio“ generalinio direktoriaus Ernest Jenavs, pagrindinės priežastys lėmusios sprendimą bendradarbiauti su „Practica Capital“, tai jų turima patirtis bei žinios vystant panašaus modelio verslus.

“Džiaugiamės šia nauja partneryste su „Practica Capital“ komanda, kurios įžvalgos ir žinios, ypač verslo vystymo ir pardavimų srityse, per labai trumpą laiko tarpą jau padėjo „Edurio“ pasiekti teigiamų rezultatų“, - sakė E. Jenavs

Iki šio investicijų etapo, „Edurio“ dalyvavo ir pasiekė itin gerų rezultatų „Horizon 2020” programoje, kur startuoliui buvo suteikta 1,86 mln. EUR dotacija iš Europos Komisijos. Pagrindiniai programos tikslai buvo išvystyti platformos analitines galimybes ir patvirtinti jos veikimą 5 skirtingose valstybėse. Tai yra antroji „Practica Capital“ valdomo fondo „Practica Venture Capital II“ atlikta investicija Latvijoje. (Praėjusių metų Gegužės mėn. fondas atliko Serijos A etapo investiciją i latvišką startuolį „Sonarworks“). Nuo šio fondo įsteigimo 2019 m. pradžioje, fondas atliko jau 8 investicijas. „Practica Capital“ ir toliau išliks itin aktyvi investuojant regione ir bendradarbiaujant su ambicingais Baltijos šalių verslininkais.

Daugiau naujienų:

VERSLO ISTORIJOS
Lietuva – finansinių technologijų rinkos lyderė Europos Sąjungoje
Apklausa: startuoliai palankiai vertina Lietuvos ekosistemą, bet stokoja finansavimo
Investicijoms į startuolius – palankesnės sąlygos
VŽ: Padengusi virš 3 mln. Eur įsipareigojimų „Saurida“ baigė restruktūrizavimą
„INVL Baltic Sea Growth Fund“ fondo dydis baigus platinimą pasiekė 165 mln. eurų
Centrinės Europos PE tyrimas
VERSLO ISTORIJOS
EIB steigia regioninį biurą stiprindamas savo dalyvavimą ir veiklą Baltijos šalyse
Rekordinis „LitCapital“ pelningumas 2019 m.