Naujienos

Lietuvos Rizikos ir Privataus kapitalo asociacija

„Practica Capital“ rizikos kapitalo fondas investavo 1mln. Eurų į biotechnologijų startuolį „Droplet Genomics“

2021 m. sausio 27 d.

Lietuvos biotechnologijų startuolis „Droplet Genomics“ baigė pirminį investicijų pritraukimo etapą, kurio metu iš viso pritraukta 1 mln. eurų. Pagrindinis investuotojas - Lietuvos rizikos kapitalo fondų valdytoja „Practica Capital“. Kartu su pagrindiniu investuotoju, šiame investicijų etape taip pat dalyvavo verslo angelai.

„Droplet Genomics” yra Lietuvoje įkurta ir veikianti biotechnologijų įmonė, komercializuojanti lašelių mikroskysčių technologiją. Dėl itin aukšto analizės našumo ir skiriamos gebos, ši technologija įgalina mokslininkus atlikti pavienių ląstelių ir pavienių molekulių tyrimus, kurie leidžia detaliau pažinti sudėtingas biologines sistemas bei atveria naujų atradimų galimybes tiriant žmogaus ligų mechanizmus. Startuolis kuria mokslinių tyrimų prietaisus, reagentus bei programinę įrangą, siekdmamas rinkai pasiūlyti inovatyvius ir lengvai pritaikomus sprendimus, kurie padėtų efektyviau ir greičiau atlikti sudėtingų biologinių sistemų bei vaistų kūrimo tyrimus, rašoma pranešime.

“Stebint mokslo pasiekimus pasaulyje, galima aiškiai pamatyti tendenciją, kaip mikroskysčių technologijos skverbiasi į vis platesnes tyrimų sferas. Šių technologijų pagalba šiuo metu yra kuriamas žmogaus ląstelių ir ligų žemėlapis, tiriamas imuninių ląstelių atsakas į COVID-19 infekciją, ieškoma terapinių antikūnų prieš įvairias ligas. Iir tai tik maža dalis pavyzdžių. Akivaizdu, kad ateityje mikroskysčių technologijų pagrindu sukurtų produktų svarba ir taikymas įvairiose sferose tik didės”, – teigia prof. dr. Linas Mažutis, startuolio bendraįkūrėjas.

Pasak dr. Juozo Nainio, „Droplet Genomics“ vadovo ir bendraįkūrėjo, pagrindinės priežastys, lėmusios sprendimą bendradarbiauti su „Practica Capital“, buvo fondo ilgametė patirtis investuojant į ankstyvos stadijos startuolius bei rezultatai pasiekti su kitomis įmonėmis.

“Komandos ilgalaikė vizija yra itin ambicinga, siekianti įgalinti personalizuotą mediciną. Tai yra pasaulinio lygio uždaviniai.  Žinome, kad “Droplet Genomics” reikės daugiau laiko pasiekti užsibrėžtų tikslų, todėl mūsų uždavinys ne tik išlikti kantriems, bet ir padėti darant pirmuosius žingsnius, pritraukiant papildomas kompetencijas bei jau dabar pradėti dirbti su regioniniais ir pasauliniais rizikos kapitalo partneriais, siekiant užtikrinti savalaikį ir pakankamą finansavimą tolimesniuose įmonės vystymosi etapuose. Labai vertiname Juozo, Lino ir likusios komandos pasitikėjimą mumis ir pasiektą partnerystę”, – pranešime cituojamas Donatas Keras, „Practica Capital“ partneris.

1 mln. Eur investicija suteikia startuoliui galimybes praplėsti intelektinės nuosavybės portfelį bei paspartinti naujų produktų komercializavimą. „Droplet Genomics“ aktyviai dirba ties naujų produktų kūrimu ir planuoja jau šiemet pasiūlyti integruotą platformą aukšto našumo analizės tyrimams, kuri papildys įmonės jau siūlomą lengvo naudojimo inovatyvią lašelių mikroskysčių tyrimų platformą. Įmonės pagrindiniai klientai yra Šiaurės Amerikos ir Europos universitetai, mokslo tyrimų institutai, biotechnologijų pramonės įmonės. 

Iki šio investicijų etapo, „Droplet Genomics“ pradėjo vystyti naują technologinę platformą naudojantis ES paramos programa „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“. Startuoliui suteikta 640.000 Eur parama. Pagrindinis projekto tikslas – sukurti miniatiūrizuotą fluorescuojančių ląstelių genetinio kodavimo sistemą.

Daugiau naujienų:

Emocinės sveikatos stiprinimo programą sukūręs startuolis „Mindletic“ pritraukė 500 tūkst. EUR investiciją
METIDA joins Lithuanian Private Equity and Venture Capital Association
BaltCap closes the third buyout fund at record size
Ieškome Komunikacijos ir partnerysčių vadovo (-ės)
LitCapital investicija iš Lietuvos – tarp Invest Europe paminėtų geriausių 2015-2019 Vidurio ir Rytų Europos investicijų
Asociacija plečiasi – Vilniaus universiteto fondas papildė narių gretas
2010 metais įsteigtas pirmasis LitCapital fondas KŪB LitCapital I dešimtuosius finansinius metus užbaigė su 6.83 mln. grynojo pelno rezultatu
Opcionų patrauklumo reitinge Baltijos šalys užėmė pirmą vietą
„Inmedica“ tęsia plėtrą vakarų Lietuvoje – įsigijo dvi įmones Klaipėdoje
INVEGA: Ketinama steigti Gynybos investicijų fondą, investuosiantį į inovatyvias gynybos ir saugumo srities įmones