Naujienos

Lietuvos Rizikos ir Privataus kapitalo asociacija

Opcionų patrauklumo reitinge Baltijos šalys užėmė pirmą vietą

2021 m. sausio 12d.

Sausio 12 d. “Index Ventures” paskelbtame opcionų patrauklumo reitinge Lietuva, kartu su kitomis Baltijos šalimis užėmė pirmąją vietą. Tai reiškia, kad Lietuvoje teisinė ir apmokestinimo aplinka įmonėms suteikti opcionus savo darbuotojams yra konkurencingiausia tarptautiniu mastu.

Naujausiame reitinge buvo vertintos 20 Europos ir 4 kitos valstybės. Lietuvos patrauklumą lėmė ir 2020 m. vasario mėn. įsigaliojęs Gyventojų pajamų mokesčių įstatymo pakeitimas, išplečiantis nepamokestinamų pajamų bazę.

„Toks būdas motyvuoti darbuotojus yra ypatingai naudingas jaunoms įmonėms, kurioms neretai veiklos pradžioje trūksta einamųjų lėšų išlaikyti svarbiausius įmonės talentus. Tuo tarpu minėtiems darbuotojams suteikiama galimybė ne tik atlikti savo tiesiogines pareigas, bet ir įsitraukti į savo įmonės valdymą. Tai svarbu įmonės ilgalaikiams plėtros tikslams, o taip pat įmonės vertybių išlaikymui ir stiprinimui, kuomet akcijų savininkais gali tapti didelę pridėtinę vertę kuriantys įmonės talentai“, – komentuoja Gerda Sakalauskaitė, Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacijos vykdančioji direktorė.

Plačiau skaitykite Verslo Žinios portale.

Daugiau naujienų:

Emocinės sveikatos stiprinimo programą sukūręs startuolis „Mindletic“ pritraukė 500 tūkst. EUR investiciją
METIDA joins Lithuanian Private Equity and Venture Capital Association
BaltCap closes the third buyout fund at record size
Ieškome Komunikacijos ir partnerysčių vadovo (-ės)
LitCapital investicija iš Lietuvos – tarp Invest Europe paminėtų geriausių 2015-2019 Vidurio ir Rytų Europos investicijų
Asociacija plečiasi – Vilniaus universiteto fondas papildė narių gretas
2010 metais įsteigtas pirmasis LitCapital fondas KŪB LitCapital I dešimtuosius finansinius metus užbaigė su 6.83 mln. grynojo pelno rezultatu
„Practica Capital“ rizikos kapitalo fondas investavo 1mln. Eurų į biotechnologijų startuolį „Droplet Genomics“
„Inmedica“ tęsia plėtrą vakarų Lietuvoje – įsigijo dvi įmones Klaipėdoje
INVEGA: Ketinama steigti Gynybos investicijų fondą, investuosiantį į inovatyvias gynybos ir saugumo srities įmones