Naujienos

Lietuvos Rizikos ir Privataus kapitalo asociacija

Naujas „BaltCap“ fondas investuos Baltijos ir Šiaurės šalyse

Didžiausias Baltijos šalyse privačių kapitalo fondų valdytojas „BaltCap“ į naują fondą  „BaltCap Private Equity Fund III“ (BPEF III) pirmojo platinimo laikotarpio metu pritraukė 136 mln. eurų.  Naujasis fondas tęs BPEF I ir BPEF II fonduose išbandytą „pirk ir augink“ strategiją ir investuos į perspektyvias įmones, turinčias ambicijų ir galimybių tapti savo srities lyderiais.

„Nors strategija lieka nepasikeitusi, fondo dydis ir mūsų patirtis leido išplėsti investavimo geografiją – Baltijos šalių įmonės ir toliau liks pagrindinis taikinys, tačiau BPEF III taip pat žvalgysis investicijų Švedijoje ir Suomijoje. Be to, fondo radaras aprėpia sparčiai įsitvirtinantį darinį - taip vadinamą Naująjį Šiaurės šalių regioną, kuriame veikia glaudžiai integruotas Baltijos ir Šiaurės šalių verslas. Tikimės, kad fondas taps vienu iš regiono verslo integracijos katalizatorių“, - sakė Simonas Gustainis, „BaltCap“ vadovaujantysis partneris.  

Planuojama, kad fondas investuos į 8-10 taikinių Baltijos ir Šiaurės šalyse. Fondą dominančių įmonių vertė turėtų siekti nuo 10 iki 50 mln. eurų, o fondo investicijų apimtys – 10-20 mln. eurų.

Fondo investuotojais tapo Europos investicijų fondas (EIF) (dalis fondo investicijų ateina iš kartu su Baltijos šalių vyriausybėmis sukurto Baltijos inovacijų fondo „Baltic Innovation Fund II“), Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB), Šiaurės šalių aplinkosaugos finansavimo korporacija (NEFCO), LHV pensijų fondai, SEB pensijų fondai iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos, Suomijos „eQ Asset Management“ ir šeimos biurai.

„Mes labai vertiname ilgalaikių investuotojų pasitikėjimą mūsų komanda. Surinkti tokio dydžio fondą jau per pirmąjį investuotojų pritraukimo etapą yra pasiekimas, kuriuo galima didžiuotis“, - pažymėjo S. Gustainis.  

EIF vadovas Pier Luigi Gilbertas sakė: „Investicija į „BaltCap Private Equity Fund III“ žymi besitęsiantį sėkmingą bendradarbiavimą su fondų valdytoju. Be to, tai pirmoji „Baltic Innovation Fund II“ investicija. Šis Baltijos šalių iniciatyva sukurtas fondas yra puikus įrankis tęsti regiono privataus ir rizikos kapitalo rinkos plėtrą“.

„Naujasis fondas atitinka tiek ERPB prioritetus, tiek strategiją Baltijos šalyse. Mes remiame stipresnio, tvaresnio privataus kapitalo sektoriaus plėtrą, investuodami į visas įmonių plėtros stadijas. Mes labai gerai vertiname tą vaidmenį, kurį atlieka ir dar atliks „BaltCap“, investuodamas kapitalą į regiono šalių bendrovių nuosavybę“, - kalbėjo ERPB Vidurio ir Rytų Europos generalinė direktorė Charlotte Ruhe.

„Sparti Baltijos šalių regiono plėtra atveria daug augimo galimybių vietos įmonėms. Dėl pakankamai ilgo investavimo laikotarpio ir apimties, privataus kapitalo fondai yra puiki galimybė vietos pensijų fondams investuoti į tokias bendroves. Tikime, kad ši investicija užtikrins solidžią grąžą kaupiantiems pensijai ir tuo pačiu prisidės prie regiono ekonomikos augimo ir kapitalo rinkų plėtros“, - pažymėjo Paulius Kabelis, „SEB investicijų valdymo“ Investicijų valdymo grupės vadovas.

„Tai jau antrasis kartas, kai mes investuojame į „BaltCap“ fondą ir galime konstatuoti, kad tai yra sėkmingo bendradarbiavimo pavyzdys. Esu tikras, kad mūsų dalyvavimas gerokai padidins fondo investicijų apimtis į aplinkosauga besirūpinančias ir neigiamą poveikį aplinkai savo veikla mažinančias bendroves. Pavyzdžiui, tai galėtų būti įmonės, veikiančios perdirbimo, energetinio efektyvumo ar žaliojo transporto srityse“, - kalbėjo Thoras Thorsteinssonas, NEFCO finansų direktorius.

Naujojo Šiaurės šalių regiono idėja apibrėžia įprastas Šiaurės šalis – Norvegiją, Švediją, Suomiją, Daniją ir Islandiją – pridedant prie jų Estiją, Latviją ir Lietuvą. Visos kartu jos suformuoja regioną, kuriame vyrauja spartus ūkio augimas, aistra technologijoms ir įvairi, tačiau sinergija pagrįsta verslo aplinka, atverianti daug galimybių plėtrai.

„BaltCap Private Equity Fund III“

„BaltCap Private Equity Fund III“ (BPEF III) invvestuoja į inovatyvias Baltijos šalių įmones, remdamasis „įsigyk ir augink“ strategija. BPEF III įkurtas bendradarbiaujant su Europos investicijų fondu (EIF), veikiančiu  per Baltijos inovacijų fondą (BIF). Pastarasis yra Baltijos šalių vyriausybių bei EIF projektas. Į   BPEF III taip pat investavo ERPB, LHV ir SEB pensijų fondai, Suomijos fondų valdytojas „eQ Asset Management“ bei šeimos biurai. www.baltcap.com

Daugiau informacijos:

Vaidotas Vyšniauskas
Publicum FComm
v.vysniauskas@publicum.lt
 Tel.: +37061273474

Daugiau naujienų:

„INVL Baltic Sea Growth Fund“ investuoja į pirmaujantį medicininės mobilumo įrangos gamintoją
Investuotojai tiki saulės jėgainių startuoliais
Reklamos technologijų startuolis „RedTrack“ pritraukė beveik 0,5 mln. Eur investiciją
Koinvesticinis fondas investavo į dirbtinio intelekto sprendimą širdies ligoms tirti
„Livonia Partners“ pardavė savo pirmąją investiciją – estų „Thermory“
Baltijos šalių privataus ir rizikos kapitalo rinkos apžvalga 2010–2019 m.
„INVL Baltic Sea Growth Fund“ fondas įgijo kontrolinį „Eco Baltia“ akcijų paketą
Startuolis „Multiorders“ pritraukė investiciją iš „Startup Wise Guys“
Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas įsitraukia į Baltijos startuolių ugdymą
LitCapital sėkmingai realizavo UAB NNL LT investiciją