Naujienos

Lietuvos Rizikos ir Privataus kapitalo asociacija

„Livonia Partners“ pardavė savo pirmąją investiciją – estų „Thermory“

Baltijos šalyse veikiantis privataus kapitalo fondas „Livonia Partners“ užbaigė neskelbiamos vertės Estijos bendrovės „Thermory“ kontrolinio paketo pardavimo sandorį ir pardavė akcijas kitai Estijos bendrovei „UG Investeeringud“, kuri jau buvo „Thermory“ mažumos akcininkė.

„Thermory“ veikia termiškai apdorotos medienos gamybos srityje.

1997 m. įkurtos įmonės „Thermory“ metinės pardavimo pajamos viršija 100 mln. Eur. Įmonė turi gamyklas trijose valstybėse, yra įdarbinusi beveik 700 žmonių ir eksportuoja į daugiau nei 50 šalių.

„Esame nepaprastai dėkingi „Thermory“ įkūrėjui Meelis Kajandu, vadovybei ir visiems, prisidėjusiems prie „Thermory“ sėkmės. Tai buvo pirmoji „Livonia Partners“ investicija, kuri puikiai išpildė investuotojų lūkesčius, ambicijas ir grąžą. Tikime, kad naujas investuotojas yra tinkamiausias „Thermory“ rėmėjas siekiant realizuoti įmonės potencialą pasaulinėse rinkose“, – pranešime spaudai teigia Mindaugas Utkevičius, vienas „Livonia Partners“ įkūrėjų.

Pasak „Thermory“ įkūrėjo Meeliso Kajandu, po spartaus augimo prijungiant kitas įmones ir plečiant eksporto rinkas bendrovė ketina susitelkti ties organiniu augimu.

„Planuojame sustiprinti gamybą Estijoje ir Suomijoje, išvystyti lentpjūves ir tarptautinius pardavimų biurus, taip pat susitelkti ties išmetamo anglies dioksido kiekio mažinimu“, – sako M. Kajandu.

„UG Investeeringud“ yra estų bendrovė, investuojanti į tvarias bei į eksportą orientuotas pramonės, infrastruktūros ir kitų sektorių įmones.

„Livonia Partners“ yra privataus kapitalo investicijų įmonė, įsikūrusi Baltijos šalyse, kuri šiuo metu valdo 83 mln. Eur fondus „EuVECA Livonia Partners Fund I“ ir „Livonia Partners EIF Co-Investment Fund“.

Fondą įkūrė Kaido Veske, Kristine Berzina, Rainas Lohmusas ir M. Utkevičius. Į fondą investavę tiek vietiniai, tiek tarptautiniai instituciniai investuotojai. Prie fondo prisidėjo ir Baltijos inovacijų fondo (BIF) iniciatyva, sukurta bendradarbiaujant Estijai, Latvijai, Lietuvai ir Europos investicijų fondui.

Plačiau: https://www.vz.lt/rinkos/2020/07/13/

Daugiau naujienų:

„INVL Baltic Sea Growth Fund“ investuoja į pirmaujantį medicininės mobilumo įrangos gamintoją
Investuotojai tiki saulės jėgainių startuoliais
Reklamos technologijų startuolis „RedTrack“ pritraukė beveik 0,5 mln. Eur investiciją
Koinvesticinis fondas investavo į dirbtinio intelekto sprendimą širdies ligoms tirti
Baltijos šalių privataus ir rizikos kapitalo rinkos apžvalga 2010–2019 m.
„INVL Baltic Sea Growth Fund“ fondas įgijo kontrolinį „Eco Baltia“ akcijų paketą
Startuolis „Multiorders“ pritraukė investiciją iš „Startup Wise Guys“
Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas įsitraukia į Baltijos startuolių ugdymą
LitCapital sėkmingai realizavo UAB NNL LT investiciją
Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacija: nauja valdyba, iššūkiai ir pagalba verslui