Naujienos

Lietuvos Rizikos ir Privataus kapitalo asociacija

„Livonia Partners“ pardavė savo pirmąją investiciją – estų „Thermory“

Baltijos šalyse veikiantis privataus kapitalo fondas „Livonia Partners“ užbaigė neskelbiamos vertės Estijos bendrovės „Thermory“ kontrolinio paketo pardavimo sandorį ir pardavė akcijas kitai Estijos bendrovei „UG Investeeringud“, kuri jau buvo „Thermory“ mažumos akcininkė.

„Thermory“ veikia termiškai apdorotos medienos gamybos srityje.

1997 m. įkurtos įmonės „Thermory“ metinės pardavimo pajamos viršija 100 mln. Eur. Įmonė turi gamyklas trijose valstybėse, yra įdarbinusi beveik 700 žmonių ir eksportuoja į daugiau nei 50 šalių.

„Esame nepaprastai dėkingi „Thermory“ įkūrėjui Meelis Kajandu, vadovybei ir visiems, prisidėjusiems prie „Thermory“ sėkmės. Tai buvo pirmoji „Livonia Partners“ investicija, kuri puikiai išpildė investuotojų lūkesčius, ambicijas ir grąžą. Tikime, kad naujas investuotojas yra tinkamiausias „Thermory“ rėmėjas siekiant realizuoti įmonės potencialą pasaulinėse rinkose“, – pranešime spaudai teigia Mindaugas Utkevičius, vienas „Livonia Partners“ įkūrėjų.

Pasak „Thermory“ įkūrėjo Meeliso Kajandu, po spartaus augimo prijungiant kitas įmones ir plečiant eksporto rinkas bendrovė ketina susitelkti ties organiniu augimu.

„Planuojame sustiprinti gamybą Estijoje ir Suomijoje, išvystyti lentpjūves ir tarptautinius pardavimų biurus, taip pat susitelkti ties išmetamo anglies dioksido kiekio mažinimu“, – sako M. Kajandu.

„UG Investeeringud“ yra estų bendrovė, investuojanti į tvarias bei į eksportą orientuotas pramonės, infrastruktūros ir kitų sektorių įmones.

„Livonia Partners“ yra privataus kapitalo investicijų įmonė, įsikūrusi Baltijos šalyse, kuri šiuo metu valdo 83 mln. Eur fondus „EuVECA Livonia Partners Fund I“ ir „Livonia Partners EIF Co-Investment Fund“.

Fondą įkūrė Kaido Veske, Kristine Berzina, Rainas Lohmusas ir M. Utkevičius. Į fondą investavę tiek vietiniai, tiek tarptautiniai instituciniai investuotojai. Prie fondo prisidėjo ir Baltijos inovacijų fondo (BIF) iniciatyva, sukurta bendradarbiaujant Estijai, Latvijai, Lietuvai ir Europos investicijų fondui.

Plačiau: https://www.vz.lt/rinkos/2020/07/13/

Daugiau naujienų:

BaltCap closes the third buyout fund at record size
Ieškome Komunikacijos ir partnerysčių vadovo (-ės)
LitCapital investicija iš Lietuvos – tarp Invest Europe paminėtų geriausių 2015-2019 Vidurio ir Rytų Europos investicijų
Asociacija plečiasi – Vilniaus universiteto fondas papildė narių gretas
2010 metais įsteigtas pirmasis LitCapital fondas KŪB LitCapital I dešimtuosius finansinius metus užbaigė su 6.83 mln. grynojo pelno rezultatu
„Practica Capital“ rizikos kapitalo fondas investavo 1mln. Eurų į biotechnologijų startuolį „Droplet Genomics“
Opcionų patrauklumo reitinge Baltijos šalys užėmė pirmą vietą
„Inmedica“ tęsia plėtrą vakarų Lietuvoje – įsigijo dvi įmones Klaipėdoje
INVEGA: Ketinama steigti Gynybos investicijų fondą, investuosiantį į inovatyvias gynybos ir saugumo srities įmones
Naujo 100 milijonų eurų „INVL Asset Management“ fondo tikslas – tvarios investicijos į žemę ir miškus