Naujienos

Lietuvos Rizikos ir Privataus kapitalo asociacija

LitCapital sėkmingai realizavo UAB NNL LT investiciją

LitCapital, Baltijos šalyse investuojantis plėtros kapitalo fondas atliko 6-tą iš eilės sėkmingą investicinio portfelio įmonės akcijų pardavimą. NNL LT yra lyderiaujanti nepriklausoma įvairių temperatūrų logistikos paslaugų (3PL) bei tarptautinių dalinių krovinių pervežimų įmonių grupė, savo veiklą vykdanti trijose Baltijos šalyse. LitCapital akcijas pardavė įmonės steigėjams. Ši investicija nuo investuoto kapitalo fondui uždirbo 4.0x grąžą. Šiuo metu bendra fondo metinė grąža viršija 26% (IRR). Visos iki šiol realizuotos LitCapital investicijos uždirbo 2.0x-5.7x grąžą.

LitCapital į NNL LT investavo 2012 m. Per šį laiką grupės metinė apyvarta padidėjo keturis kartus, o EBITDA daugiau nei padvigubėjo. Buvo atliktos didelės investicijos į naujų sandėlių plėtrą, taip pat buvo ženkliai išplėsta klientų bazė. Šiuo metu įmonė valdo daugiau nei 20,000 m2 sandėlių Lietuvoje ir Latvijoje. Įmonė sėkmingai išvystė savo veiklą Latvijos rinkoje, taip pat išplėtė veiklą naujomis paslaugomis. 2019 m. konsoliduota grupės apyvarta viršijo EUR 20M, lyginant su EUR 5M 2012 m. Danielius Merkinas ir Česlovas Kazlauskas (įmonės steigėjai) bei įmonės vadovybė turi ambicingus tolimesnius verslo plėtros planus.

Swedbank investicinės bankininkystės patarėjai (Lietuva) ir TGS Baltic teisininkų kontora buvo šiame sandoryje LitCapital patarėjai.

2019 m. LitCapital pardavė AB Baltik Vairas (elektriniai ir miesto dviračiai) ir UAB Medicinos Paslaugų Grupė investicijas (medicinos paslaugos). Už ypatingai sėkmingą investiciją į AB Baltik Vairas LitCapital buvo nominuoti The European Private Equity Awards organizacijos geriausio Centrinės ir Rytų Europos 2020 sandorio kategorijoje. 2017 m. LitCapital pardavė aukštųjų technologijų įmonės UAB Brolis Semiconductors (sensoriai, puslaidininkiai) akcijas. 2016 m. LitCapital pardavė UAB Putokšnis (PET pakuotė) ir UAB Lignoterma (atsinaujinanti energetika) akcijas. Šiuo metu LitCapital valdo šias įmones: AB Audimas, UAB Eldes, UAB Altechna.

LitCapital yra nepriklausoma privataus kapitalo investicijų valdymo įmonė. LitCapital buvo įsteigta 2010 m. ir šiuo metu valdo du plėtros kapitalo fondus: EUR 25 M dydžio fondą Litcapital I KŪB, kuris buvo įsteigtas pagal JEREMIE programą, kartu su Europos Investicijų Fondu (EIF); bei EUR 35M LcX Opportunity Fund, kuris veiklą pradėjo 2019 gruodžio mėn., gavus Lietuvos banko fondų valdymo licenciją. Šis fondas yra įsteigtas kartu su INVEGA.

Daugiau informacijos:
Šarūnas Šiugžda
„LitCapital“ vadovaujantysis partneris,
tel. +370 5 205 4479
e-mail sarunas.siugzda@litcapital.lt
www.litcapital.lt

Daugiau naujienų:

„INVL Baltic Sea Growth Fund“ investuoja į pirmaujantį medicininės mobilumo įrangos gamintoją
Investuotojai tiki saulės jėgainių startuoliais
Reklamos technologijų startuolis „RedTrack“ pritraukė beveik 0,5 mln. Eur investiciją
Koinvesticinis fondas investavo į dirbtinio intelekto sprendimą širdies ligoms tirti
„Livonia Partners“ pardavė savo pirmąją investiciją – estų „Thermory“
Baltijos šalių privataus ir rizikos kapitalo rinkos apžvalga 2010–2019 m.
„INVL Baltic Sea Growth Fund“ fondas įgijo kontrolinį „Eco Baltia“ akcijų paketą
Startuolis „Multiorders“ pritraukė investiciją iš „Startup Wise Guys“
Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas įsitraukia į Baltijos startuolių ugdymą
Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacija: nauja valdyba, iššūkiai ir pagalba verslui