Naujienos

Lietuvos Rizikos ir Privataus kapitalo asociacija

"LitCapital" fondas laimėjo prestižinį metų apdovanojimą už geriausią sandorį Centrinėje ir Rytų Europoje

Lapkričio 6d, 2020m.

Real Deals' Private Equity Awards 2020 Centrinės ir Rytų Europos geriausio sandorio kategorijoje nugalėtoju paskelbė plėtros kapitalo fondą LitCapital iš Lietuvos. Tai pirmasis Lietuvos privataus kapitalo fondas laimėjęs šį prestižinį kasmetinį Europos privataus kapitalo fondų apdovanojimą.

LitCapital buvo apdovanotas už investiciją į AB Baltik Vairas. Fondas investavo į šią įmonę 2013 m., o investiciją realizavo 2019 metų pabaigoje. Per šešerių metų laikotarpį įmonės pardavimai padidėjo daugiau nei du kartus, o pelnas augo daugiau nei keturis kartus. Įmonė visiškai perorientavo savo klientų bazę tiek klientų, tiek eksporto rinkų prasme, pradėjo gaminti žymiai daugiau elektrinių dviračių, buvo įdiegtos pažangios verslo valdymo sistemos ir skaitmenizavimo sprendimai. Per investavimo laikotarpį į įmonę buvo pritraukta naujų aukščiausio lygio vadovų komanda. Baltik vairas iš šeimos valdomos įmonės tapo visiškai savarankiška, dirbančia tiesiogiai tiek su pačiais stambiausiais pasaulio dviračių prekiniais ženklais, tiek ir pilnai valdanti visą dviračių komponentų tiekimo grandinę, atliekanti produktų vystymo, tiekimo, gamybos ir logistikos paslaugas.

Šarūnas Šiugžda, LitCapital vadovaujantis partneris teigė, kad Real Deals' Private Equity Awards 2020 yra labai didelė garbė ir įpareigojimas. "Tai buvo sudėtinga investicija nuo pat pirmos dienos. Turėjome daug sudėtingų iššūkių, kuriuos visus reikėjo skubiai spręsti vienu metu – netikėtas svarbiausio verslo partnerio bankrotas, finansavimo nebepratęsiantys bankai, bankrutavęs pagrindinis klientas Vokietijoje, milijoninių verčių senos nelikvidžios atsargos, vadovų komandos nebuvimas ir t.t. Todėl ypatingai džiaugiamės, kad šią investiciją pavyko ne tik gerai suvaldyti, bet ir labai gerai iš jos uždirbti - realizuota 34% metinė grąža ir 5.7x padidinta investuoto kapitalo vertė. Taip pat labai džiaugiamės ir už visą rizikos ir privataus kapitalo bendruomenę, kad mums tokiu būdu pavyko atkreipti Europos rinkos žaidėjų dėmesį į Lietuvos rinką ir kad joje yra vertų dėmesio sandorių. Tai tikrai padės pritraukti naujų užsienio investuotojų tiek į rizikos ir privataus kapitalo fondus, tiek ir į atskiras perspektyvias įmones."

LitCapital šią investiciją 50%/50% proporcijomis valdė kartu investicine įmone Asgaard AS. Sudarant pardavimo sandorį LitCapital atstovavo Swedbank investicinės bankininkystės komanda ir TGS advokatų kontora.

LitCapital yra nepriklausoma privataus kapitalo investicijų valdymo įmonė, kuri buvo įsteigta 2010 m. ir šiuo metu valdo du plėtros kapitalo fondus: EUR 25 M dydžio fondą Litcapital I KŪB, kuris buvo įsteigtas pagal JEREMIE programą, kartu su Europos Investicijų Fondu (EIF); bei EUR 34M LcX Opportunity Fund, kuris veiklą pradėjo 2019 gruodžio mėn., gavus Lietuvos banko fondų valdymo licenciją. Šis fondas yra įsteigtas kartu su INVEGA.

Daugiau informacijos: Šarūnas Šiugžda, LitCapital, tel. +370 68257244, e-mail sarunas.siugzda@litcapital.ltwww.litcapital.lt

Daugiau naujienų:

Ieškome Komunikacijos ir partnerysčių vadovo (-ės)
LitCapital investicija iš Lietuvos – tarp Invest Europe paminėtų geriausių 2015-2019 Vidurio ir Rytų Europos investicijų
Asociacija plečiasi – Vilniaus universiteto fondas papildė narių gretas
2010 metais įsteigtas pirmasis LitCapital fondas KŪB LitCapital I dešimtuosius finansinius metus užbaigė su 6.83 mln. grynojo pelno rezultatu
„Practica Capital“ rizikos kapitalo fondas investavo 1mln. Eurų į biotechnologijų startuolį „Droplet Genomics“
Opcionų patrauklumo reitinge Baltijos šalys užėmė pirmą vietą
„Inmedica“ tęsia plėtrą vakarų Lietuvoje – įsigijo dvi įmones Klaipėdoje
INVEGA: Ketinama steigti Gynybos investicijų fondą, investuosiantį į inovatyvias gynybos ir saugumo srities įmones
Naujo 100 milijonų eurų „INVL Asset Management“ fondo tikslas – tvarios investicijos į žemę ir miškus
Pasirašytas sandoris tarp UAB „Altechna“ akcininkų. Papildomai investuoja plėtros kapitalo fondas „LitCapital“