Naujienos

Lietuvos Rizikos ir Privataus kapitalo asociacija

„INVL Technology“ pertvarko įmonių grupę „Novian": struktūros pokyčius lėmė klientų poreikiai Baltijos ir Skandinavijos šalyse

Investicijų į informacinių technologijų verslus bendrovės „INVL Technology“ valdomos IT paslaugų ir programavimo srities įmonės susijungs į „Novian“ grupę. Planuojama, kad šiam tikslui grupėje bus vykdomi vidiniai įmonių įsigijimai, o teisinė pertvarka bus baigta iki 2020 metų pradžios. Sprendimą, leidžiantį vykdyti įmonių jungimą „Novian“ grupėje, „INVL Technology“ investicinis komitetas priėmė spalio 29 dieną.

„Kurdami šią grupę siekiame atsižvelgti į klientų poreikį įgyvendinti kompleksinius projektus. Po pertvarkos „Novian“ grupės bendrovės ir toliau teiks savo paslaugas bei aptarnaus esamus klientus, o jie galės gauti daugiau paslaugų iš vienų rankų“, - sakė Kazimieras Tonkūnas, bendrovės „INVL Technology“ vadovaujantysis partneris.

Užbaigus pertvarką, IT paslaugų ir programavimo grupė „Novian“ Baltijos šalyse veiks dviem – IT infrastruktūros bei programavimo kryptimis, o jai priklausanti bendrovė „Zissor“ toliau tęs ir vystys savo įprastinę veiklą bei prisidės prie grupės plėtros ir pristatys kompleksines bendrovių paslaugas Norvegijoje ir kitose Skandinavijos šalyse.

IT infrastruktūros paslaugas teikiančios bendrovės sujungs pajėgas Baltijos šalyse. BAIP ir „Acenos“ klientams Lietuvoje taps pasiekiamos „Andmevara Services OU“ ir „Andmevara SRL“ teikiamos SaaS – (angl. Software as a Service arba programinė įranga kaip paslauga), svetainių prieglobos bei istorinių dokumentų skaitmenizavimo paslaugos.

Savo ruožtu „Andmevara Services OU“ paslaugų portfelį Estijoje sustiprins BAIP ir „Acenos“ teikiamais superkompiuterių, kritinės IT infrastruktūros ir atsparumo, IT resursų optimizavimo, verslo analitikos ir procesų automatizavimo sprendimais bei galės pasiūlyti nepertraukiamas klientų aptarnavimo paslaugas.

Programavimo krypties bendrovės „Algoritmų sistemos“ bei „Andmevara AS“ taip pat dirbs kartu bei keisis žiniomis mokesčių administravimo, mašininio mokymosi, atliekų tvarkymo, e. sveikatos, e. demokratijos, e. miesto, švietimo, reguliavimo ir kitose srityse. Bendrovių klientai turės prieigą prie visų grupės įmonių kompetencijų ir sprendimų.

K. Tonkūno teigimu, įmonių grupės pertvarka taip pat leis klientams pasiūlyti kompleksiškus skaitmeninės transformacijos projektus, tokius kaip informacinių technologijų sistemų transformacija į naujos kartos technologijas ar aukšto skaičiavimo našumo, dirbtinio intelekto bei daiktų interneto technologijų ir sistemų praktinis pritaikymas organizacijose.

„Tikime, kad „Novian“ grupės pertvarka leis patenkinti naujus klientų poreikius, sustiprinti mūsų klientų konkurencingumą  bei grupės įmonių poziciją Baltijos ir Skandinavijos šalių rinkose, tokiu būdu didinant grupės įmonių vertę“, - sakė K. Tonkūnas.

Pabaigus „Novian“ grupės pertvarką, bus įtvirtinta nuo 2018 metų pradžios formuota „INVL Technology“ trijų verslo krypčių struktūra: IT paslaugų ir programavimo, verslo klimato gerinimo ir e. valdymo bei kibernetinio saugumo.

2016 m. liepą „INVL Technology“ pradėjo veikti kaip uždaro tipo investicinė bendrovė (UTIB). Jos valdymą perėmė vienai pirmaujančių turto valdymo grupių Baltijos šalyse „Invalda INVL“ priklausanti bendrovė „INVL Asset Management“. UTIB „INVL Technology“ veiks iki 2026 m. liepos 14 dienos.

Papildomos informacijos suteiks:
Ieva Dunajevaitė-Narmontienė,
„INVL Asset Management“ komunikacijos vadovė
Tel. 8 610 345 77, el. paštas: media@invl.com

Daugiau naujienų:

„Livonia Partners“ įsigijo Estijos stiklo apdirbimo bendrovę „Klaasimeister“
Naujas „BaltCap“ fondas investuos Baltijos ir Šiaurės šalyse
Po antrojo platinimo „INVL Baltic Sea Growth Fund“ dydis pasiekė 142 mln. eurų
Pranešimas žiniasklaidai: „INVL Asset Management“ investiciniai ir pensijų fondai valdo 5 proc. „Linas Agro Group“ akcijų
Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo rinkos apžvalga 2019 EN
Pasirašyta Baltijos inovacijų fondo II sutartis: planuojamos daugiau nei 300 mln. eurų investicijos į Baltijos šalių MVĮ
Privataus ir rizikos kapitalo fondai Vidurio ir Rytų Europoje pritraukė rekordinę 1,8 milijardo eurų sumą
Privataus kapitalo investicijų valdytojos „BaltCap“ fondas kartu su partneriais atliko investiciją į estų pavėžėjimo paslaugų „Bolt“.
Lietuvos startuolių ekosistema itin perspektyvi
Fondų investicijos: į Lietuvos įmones iškeliavo 111 mln. Eur