Naujienos

Lietuvos Rizikos ir Privataus kapitalo asociacija

Investuotojai tiki saulės jėgainių startuoliais

Koinvesticinis fondas investavo į saulės jėgainių gaminamos elektros optimizavimo ir stebėjimo startuolį „Inion LT“, kuris pritraukė ir daugiau investuotojų.

Rizikos kapitalo fondas „Koinvesticinis fondas“ kartu su verslo angelais, rizikos kapitalo fondu „Contrarian Ventures“ bei akceleratoriumi „70 Ventures“, investavo į lietuvių startuolį „Inion LT“.

Startuolis sukūrė įrangą, leidžiančią efektyviau panaudoti iš saulės išgaunamą elektros energiją ir yra išskirtinis tuo, kad jėgainių savininkams ar montuotojams suteikia galimybę stebėti įvairių elektrinių duomenis vienoje platformoje.

Šis sprendimas turi visus naujausius daiktų interneto komponentus, tad gali būti pritaikomas tiek dideliems saulės jėgainių parkams, tiek privatiems klientams. Bendra investicijos suma į „Inion LT“ siekia 0,5 mln. Eur, rašoma pranešime

„Inion LT“ kuria daiktų interneto sprendimus įvairiose srityse, tačiau šiuo metu fokusuojasi saulės energetikoje. Jų sukurtas saulės elektrinėms skirtas kontroleris nuskaito ir valdo saulės inverterius – įrenginius, kurie verčia saulės modulių gaminamą nuolatinę elektros energiją į kintamą ir perduoda ją į elektros tinklus. Šis sprendimas ypatingas tuo, kad kontroleris gali prisijungti prie daugelio gamintojų inverterių ir gautą informaciją apjungti vienoje programinėje įrangoje.

„Šiandiena saulės elektrinių montuotojai susiduria su problema, kad nebegali stebėti, ar jų įdiegtos elektrinės veikia efektyviai. Esame pastebėję atvejų, kai elektrinės neveikia ne vieną savaitę dėl įvairiausių gedimų ir to niekas nepastebi, nes neturi tinkamų priemonių tuos gedimus laiku pastebėti. Tad sukūrėme priemonę saulės elektrinių statytojams ir aptarnaujančioms įmonėms, kurie prisijungę prie mūsų sistemos iš karto mato visas savo elektrines, visus aliarmus ir gali analizuoti kiekvienos elektrinės darbą atskirai“, – teigia Šarūnas Stanaitis, „Inion LT“ vadovas.

Efektyvesnio išteklių panaudojimo idėją verslininkas brandino daugiau kaip dešimtmetį. Tačiau iki tol. kol buvo sukurtas startuolis „Inion LT“, teko susidurti su ne vienu sunkumu – nepavyko surasti reikiamų profesionalų, technologijos taip pat nebuvo pakankamai išvystytos. Vis dėlto mintis apie daiktų interneto sprendimus niekur nedingo ir galiausiai kartu su kolegomis Mindaugu Lubiu ir Robertu Janicku, pavyko ją įgyvendinti. Šiuo metu „Inion LT“ komandą sudaro 6 darbuotojai.

Plačiau: https://www.vz.lt/

Daugiau naujienų:

„INVL Baltic Sea Growth Fund“ investuoja į pirmaujantį medicininės mobilumo įrangos gamintoją
Reklamos technologijų startuolis „RedTrack“ pritraukė beveik 0,5 mln. Eur investiciją
Koinvesticinis fondas investavo į dirbtinio intelekto sprendimą širdies ligoms tirti
„Livonia Partners“ pardavė savo pirmąją investiciją – estų „Thermory“
Baltijos šalių privataus ir rizikos kapitalo rinkos apžvalga 2010–2019 m.
„INVL Baltic Sea Growth Fund“ fondas įgijo kontrolinį „Eco Baltia“ akcijų paketą
Startuolis „Multiorders“ pritraukė investiciją iš „Startup Wise Guys“
Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas įsitraukia į Baltijos startuolių ugdymą
LitCapital sėkmingai realizavo UAB NNL LT investiciją
Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacija: nauja valdyba, iššūkiai ir pagalba verslui