Naujienos

Lietuvos Rizikos ir Privataus kapitalo asociacija

INVEGA: Ketinama steigti Gynybos investicijų fondą, investuosiantį į inovatyvias gynybos ir saugumo srities įmones

2020 m. lapkričio 10 d.

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) kartu su LR krašto apsaugos ministerija (KAM) ruošiasi įsteigti Gynybos investicijų fondą (GIF), skirtą paspartinti gynybos ir saugumo pramonės ekosistemos plėtrą Lietuvoje.  Šiuo rizikos kapitalo fondu valstybė skatins kurtis inovatyvių idėjų turinčius naujus verslus ir padės augti jau veikiančioms įmonėms, kurios spėjo Lietuvos rinkai pristatyti savo produktus ir paslaugas, susijusias su gynyba ir saugumu.

„Reikia pripažinti, kad dabartinė gynybos ir saugumo pramonės ekosistema Lietuvoje yra dar tik besikurianti ir gali būti stipresnė bei aktyvesnė, todėl pastaruosius pusantrų metų kartu su KAM gryninome naujo Gynybos investicijų fondo idėją ir žengiamepirmuosius tvirtus žingsnius jo steigimo link, – teigia INVEGOS vadovas Kęstutis Motiejūnas. – Kadangi nedidelėms ir naujai besikuriančioms įmonėms vis dar tenka susidurti su iššūkiais ieškant finansavimo, rengdami šio fondo investavimo strategiją jaučiame didelę atsakomybę ne tik užtikrinti lėšų investavimą į verslą, bet ir pasirūpinti potencialiai gyvybingais projektais, kurie dėl didelės rizikos ar per ilgo atsiperkamumo dažnai nesulaukia reikalingos pagalbos“.

Pasak K. Motiejūno, ne pirmą kartą su rizikos kapitalo fondo steigimu susidurianti INVEGA pastebi toliau sparčiai augantį įmonių ir investuotojų susidomėjimą tokių fondų siūlomu finansavimu – verslai su laiku vis dažniau atranda ir labiau vertina  akseleravimo fondų siūlomą pagalbą, kai ne tik investuojama į įmonę, bet ir pateikiamos produkto, pardavimų vystymo, komandos formavimo, tolesnių investicijų pritraukimo ir kitos žinios. Įsteigus  GIF, gynybos ir saugumo srities įmonės bus prižiūrimos rizikos kapitalo fondo valdytojo nuo verslo modelio kūrimo pradžios iki galutinio produkto pristatymo rinkoje. Joms bus sudarytos sąlygos konsultuotis su investuotojais, saugumo ir gynybos pramonės ekspertais, padėsiančiais sparčiau auginti verslą ir užtikrinti numatytą investicijų grąžą fondui.

Daugiau naujienų:

Emocinės sveikatos stiprinimo programą sukūręs startuolis „Mindletic“ pritraukė 500 tūkst. EUR investiciją
METIDA joins Lithuanian Private Equity and Venture Capital Association
BaltCap closes the third buyout fund at record size
Ieškome Komunikacijos ir partnerysčių vadovo (-ės)
LitCapital investicija iš Lietuvos – tarp Invest Europe paminėtų geriausių 2015-2019 Vidurio ir Rytų Europos investicijų
Asociacija plečiasi – Vilniaus universiteto fondas papildė narių gretas
2010 metais įsteigtas pirmasis LitCapital fondas KŪB LitCapital I dešimtuosius finansinius metus užbaigė su 6.83 mln. grynojo pelno rezultatu
„Practica Capital“ rizikos kapitalo fondas investavo 1mln. Eurų į biotechnologijų startuolį „Droplet Genomics“
Opcionų patrauklumo reitinge Baltijos šalys užėmė pirmą vietą
„Inmedica“ tęsia plėtrą vakarų Lietuvoje – įsigijo dvi įmones Klaipėdoje