Naujienos

Lietuvos Rizikos ir Privataus kapitalo asociacija

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas įsitraukia į Baltijos startuolių ugdymą

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) sukirto rankomis su Baltijos šalių jauno verslo akceleratoriumi „Startup Wise Guys“ (SWG). Partnerystė sudaryta „Fintech 4“ programos, spalio mėnesį startuosiančios Vilniuje, laikotarpiui. Į ją atrinkti startuoliai gaus iki 100.000 Eur pradinę investiciją ir dalyvaus iki 5 mėnesių truksiančioje intensyvioje programoje.

„Ką tik atidarėme paraiškų priėmimą į „Fintech 4“ programą, kuri startuos spalį Vilniuje. Dėl keistų laikų, kuriais gyvename, ji truks šiek tiek ilgiau nei įprasta (5 mėnesius). Be to, tai bus pirmoji mūsų hibridinė programa, apimsianti tiek gyvų, tiek virtualių susitikimų modulius. Taip pat didžiuojamės galėdami pranešti, kad ERPB bendradarbiauja su mumis įgyvendinant šią programą“, – sako Zane Bojare, SWG Rinkodaros ir komunikacijos vadovė.

Paraiškas gali teikti startuoliai iš skirtingų šalių, turintys pirmuosius klientus ir veikiantys finansinių, draudimo, reguliavimo, nekilnojamo turto technologijų, kibernetinio saugumo arba analitikos srityse.

„Nors programa vyks Vilniuje, Lietuvos sostinėje, pareiškėjams nėra taikomi jokie geografiniai apribojimai. Kreiptis raginame startuolius iš bet kurio ERPB regiono“, – rašoma banko pranešime.

ERPB priduria remiantis tvarios ekonomikos plėtrą, grįstą stipriu ir gyvybingu privačiu sektoriumi kaip augimo ir inovacijų varikliu. Vienas iš pagrindinių banko tikslų judant šia kryptimi yra skatinti pažangą per naujų technologijų ir pridėtinės vertės kūrimą. Teigiama, kad didinti būtent „fintech“ potencialą ERPB regionuose tampa vis svarbesne banko darbo dalimi – jis tai daro kaip investuotojas, kaip patarėjas politikos srityje ir kaip bendradarbiavimo partneris.

„ERPB varomoji jėga yra ekonominis mūsų regionų progresas, o „fintech“ sritis yra nauja, įdomi šio proceso dalis. Partnerystė su „Startup Wise Guys“ sukuria visiškai naujas galimybes šiam darbui ir tikimės, kad pavyks sėkmingai įgyvendinti šią nuostabią programą“, – sako Jacekas Kubas, ERPB asocijuotasis direktorius vietos valiutos ir kapitalo rinkų iniciatyvai.

Anot SWG atstovų, į „Fintech 4“ programą, kaip ir ankstesnes, planuojama iš viso priimti apie 12 startuolių.

Programa, teigiama, bus pritaikyta tiek ankstyvos stadijos pradedantiesiems, kuriems dar reikia gauti patvirtinimą, kad rinkoje yra jų siūlomo sprendimo poreikis (ang. „market-fit“), tiek vėlesnio etapo startuolians, uždirbantiems bent 5.000 Eur pajamų per mėnesį.

„Partnerystė su ERPB ir „TaiwanBusiness“ – ERPB techninio bendradarbiavimo fondu – yra istorinis etapas SWG veikloje. Ši partnerystė su didžiausiu ir aktyviausiu instituciniu investuotoju 5 žemynuose suteikia mūsų programai naują patikimumo lygį, – komentuoja Cristobalas Alonso, SWG vadovas. – Džiaugiamės galėdami dirbti su organizacija, kuri, kaip ir mes, istoriškai buvo aktyvi pakankamai dėmesio negaunančiose rinkose, tokiose kaip Baltijos šalys, naujoji Europa ir NVS. Mes vadovaujamės tomis pačiomis vertybėmis ir tikimės, kad mokysimės vieni iš kitų.“

Šaltinis: https://www.vz.lt/

Daugiau naujienų:

„INVL Baltic Sea Growth Fund“ investuoja į pirmaujantį medicininės mobilumo įrangos gamintoją
Investuotojai tiki saulės jėgainių startuoliais
Reklamos technologijų startuolis „RedTrack“ pritraukė beveik 0,5 mln. Eur investiciją
Koinvesticinis fondas investavo į dirbtinio intelekto sprendimą širdies ligoms tirti
„Livonia Partners“ pardavė savo pirmąją investiciją – estų „Thermory“
Baltijos šalių privataus ir rizikos kapitalo rinkos apžvalga 2010–2019 m.
„INVL Baltic Sea Growth Fund“ fondas įgijo kontrolinį „Eco Baltia“ akcijų paketą
Startuolis „Multiorders“ pritraukė investiciją iš „Startup Wise Guys“
LitCapital sėkmingai realizavo UAB NNL LT investiciją
Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacija: nauja valdyba, iššūkiai ir pagalba verslui