Naujienos

Lietuvos Rizikos ir Privataus kapitalo asociacija

Baltic Startup Scene Report 2018/2019

Trumpai apie Startuolių ataskaitą

Antrus metus iš eilės džiaugiamės galėdami pristatyti jums Baltijos šalių startuolių ataskaitą parengtą bendradarbiaudami su EIT Digital. Retai į Baltijos šalių startuolių ekosistemą žvelgiama kaip į visumą, ji lyginama su aplinkiniu regionu. Būtent tai mes ir padarėme. Tikime, kad Baltijos regionas gali pasiūlyti daug ir kad, pateikdami bendrą vaizdą ir atskiras jo dalis, galime geriau parodyti patį regioną, atkreipti dėmesį į jį kaip perspektyvią aplinką ir pritraukiant geriausius investuotojus bei startuolius.

Taigi mes, Startup Wise Guys ir EIT Digital, parengėme šią ataskaitą. Mes tikime, kad suprasdami, kokios yra Baltijos šalys, palyginti su kaimyniniais regionais, tokiais kaip Šiaurės ir Vidurio bei Rytų Europa (CEE), galime pateikti tikslesnę informaciją apie regiono būklę, jo pažangą, potencialą ir galiausiai dabartinę padėtį startuolių pasaulyje.

Keletas svarbiausių dalykų

Ši ataskaita yra Baltijos šalių startuolių ekosistemos įvairių duomenų ir požiūrių rinkinys. Jame apžvelgiama dabartinė padėtis, susijusi su absoliučiu finansavimo skaičiumi, ir kitų regionų lyginamoji analizė, taip pat gilinamasi į tokias svarbias temas kaip startuolių vizų taisyklės, moterys technologijų srityje, įmonių naujovės ir kita. Ataskaitoje pateikiamas ne tik kokybinis, bet ir kiekybinis turinys.

Šioje ataskaitoje sužinosite:

Naujausius duomenis apie startuolių finansavimą regione;
Baltijos šalių startuolių padėtį platesniame regione;
Nuodugni startuolių vizų Europoje analizė;
ICO pamišimo dėl ico pasekmes;
Atrinktų startuolių sąrašą  peržiūrai;
Atrinktų Tech renginių sąrašą Baltijos šalyse;
Daugiau informacijos apie startuolių migraciją;
... ir dar daugiau.

Baltic Startup Scene Report 2018/2019 galite parsisiųsti čia

Ankstesnę 2017/2018 m. ataskaitą rasite čia

Metodologija

Ši ataskaita yra sukurta kaip viešai prieinamos informacijos rinkinys, palyginimas ir analizė, apjungtas su duomenimis ir įžvalgomis pateiktomis daugiau nei 25 interesantų iš Baltijos šalių startuolių ekosistemos (startuolių organizacijų, rizikos kapitalo fondų, verslo angelų asociacijos ir atskirų investuotojų, startuolių akseleravimo programų, startuolių palaikymo organizacijų, vyriausybinių subjektų ir nuomonės formuotojų). Duomenys apie Baltijos šalis buvo lyginami su kitais regionais, miestais ir šalimis, siekiant pateikti kitokį ir išsamesnį požiūrį.

Mėgaukitės skaitymu ir nesivaržykite pasidalyti šia informacija. Prašome nurodyti šaltinį: Startup Wise Guys & EIT Digital pranešimas Baltic Startup Scene 2018/2019.

Daugiau naujienų:

VERSLO ISTORIJOS
Lietuva – finansinių technologijų rinkos lyderė Europos Sąjungoje
Apklausa: startuoliai palankiai vertina Lietuvos ekosistemą, bet stokoja finansavimo
„Practica Capital“ rizikos kapitalo fondas investavo į Latvijos startuolį „Edurio“
Investicijoms į startuolius – palankesnės sąlygos
VŽ: Padengusi virš 3 mln. Eur įsipareigojimų „Saurida“ baigė restruktūrizavimą
„INVL Baltic Sea Growth Fund“ fondo dydis baigus platinimą pasiekė 165 mln. eurų
Centrinės Europos PE tyrimas
VERSLO ISTORIJOS
EIB steigia regioninį biurą stiprindamas savo dalyvavimą ir veiklą Baltijos šalyse