Apie VCA

Lietuvos Rizikos ir Privataus kapitalo asociacija

Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacija (LT VCA) vienija privataus ir rizikos kapitalo rinkos dalyvius Lietuvoje. 

Koks yra pagrindinis organizacijos tikslas?

Kartu su Lietuvos institucijomis ir partneriais dalyvauti formuojant ir vykdant bendrą rizikos ir privataus kapitalo verslo politiką. Kuriant ir tobulinant jos įstatymus, koordinuojamos Asociacijos narių pastangos, plėtojama veikla, atstovaujant jų ekonominiams ir teisiniams interesams, propaguojamos rizikos ir privataus kapitalo investicijos Lietuvoje, pabrėžiamos šios rinkos plėtros nauda valstybei, įmonėms ir kitiems susijusiems rinkos dalyviams ir ūkio subjektams.

Kokios yra kitos vertės, kurias kuria organizacija?

LT VCA nuolatos informuoja visuomenę apie asociacijos narių veiklą, didina inovatyvių įmonių produkciją plėtojant patrauklią ir tvarią aplinką verslininkams, instituciniams investuotojams, fondų valdytojams ir kt.

Ką vienija LT VCA?

Šiuo metu asociacija vienija 40 aktyvių narių, vykdančių įvairių rūšių rizikos kapitalo veiklą. Šiuo metu yra 14 tikrųjų ir 30 asocijuotų narių.

Kas įkūrė LT VCA?

LT VCA įkūrė UAB LitCapital Asset Management, UAB BaltCap ir UAB SEB Venture Capital 2009 m. gegužės mėnesį. Privataus kapitalo (PE) ir rizikos kapitalo (VC) investicijos egzistuoja Lietuvoje nuo XX a. 10-ojo dešimtmečio pradžios. Per šį laikotarpį PE ir VC rinka pasikeitė, iš nišinės tapo vieną iš pirmaujančių lyderių.

Kuo LT VCA gali padėti verslui?

LT VCA ne tik teikia paslaugas savo narių vardu (prižiūri teisinius, reguliavimo ir mokesčių klausimus, atlieka tyrimus ir renka statistinius duomenis, užsiima mokymais, plėtra ir komunikacija, ir kt.), bet ir atlieka verslo atstovavimo ir propagavimo centrinės platformos vaidmenį santykiuose su instituciniais investuotojais, nuomonės lyderiais ir viešosios politikos formuotojais. Asociacija padeda gerinti ūkio finansavimą, ypač smulkiajam verslui, skatinti ūkio augimą ir verslumą. LT VCA atvira bendradarbiavimui su rizikos kapitalo, turto valdymo, investiciniais fondais, verslo angelais, teisininkų kontoromis, konsultantais finansų klausimais ir visais kitais tiesioginių investicijų rinkos dalyviais.