2016 05 12 d., Vilnius. Baltijos ir Skandinavijos verslo organizacijos atliko daugiausiai įmonių įsigijimų Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje, skelbiama naujausio tyrimo „Baltic M&A Deal Points Study“ išvadose, kurį atliko aštuonios pirmaujančios Baltijos šalių advokatų kontoros.

Daugiausia įsigijimų įvykdė Estijos kapitalo įmonės, kurių dalis išaugo ir sudarė ketvirtį visų įsigijimų skaičiaus, 19 proc. įsigijimų atliko Lietuvos kapitalo įmonės, 9 proc. Latvijos kapitalo įmonės. Bendrai, pirkėjai yra labiau diversifikuoti, tačiau tyrimas taip pat atskleidė, kad lyginant su situacija, kuri buvo prieš keletą metų, sumažėjo pirkėjų skaičius iš Suomijos, Rusijos ir JAV.

Dauguma pirkėjų – 66 proc. yra strateginiai pirkėjai, ketvirtis atstovauja finansiniams ir privataus kapitalo investuotojams. Tik 3 proc. pirkėjų sudaro fiziniai asmenys, palyginimui, 2013 m. fizinių asmenų buvo 13 proc. Įmonių vadovų atliekami išpirkimai – visuomet maža, bet įdomi rinkos dalis – sudarė dar 3 proc. įsigijimų sandorių.

Tyrimo metu, kuris buvo atliekamas už periodą nuo 2013 m. liepos mėn. iki 2015 m. gruodžio mėn., buvo analizuojami Baltijos šalyse įvykę 168  įmonių įsigijimų ir susijungimų sandoriai – rekordinis sandorių skaičius, kada nors nagrinėtas vieno tyrimo metu. Aktyviausi ūkio sektoriai Baltijos šalių įmonių įsigijimų ir susijungimų rinkoje buvo statyba ir nekilnojamasis turtas, technologijos, finansinės paslaugos, energetika ir komunalinės paslaugos. Tipinio įmonių įsigijimų ir susijungimų sandorio Baltijos šalyse vertė svyravo 1-5 mln. EUR ribose.

„Didžiuojamės šiuo tebesitęsiančiu Baltijos šalių advokatų kontorų bendradarbiavimu. Kadangi tai jau ketvirtas mūsų bendras tyrimas, jis padeda labiau suprasti įmonių įsigijimų rinką Baltijos šalyse, o  taip pat prisideda prie gerosios praktikos dalijimosi patirties,“ – sako tyrimo iniciatorius Toomas Prangli.

Tyrimą atliko Estijos, Latvijos ir Lietuvos privataus ir rizikos kapitalo asociacijos, bendradarbiaujant  su aštuoniomis pirmaujančiomis Baltijos šalių advokatų kontoromis: Cobalt, Ellex, Eversheds, Glimstedt, Primus, Sorainen, Tark Grunte Sutkiene ir Triniti. Tyrimo pristatymai vyks visose trijose Baltijos šalyse.
Nuoroda į tyrimą

 

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis:

 

Lietuva:

Deimante Korsakaite, Tark Grunte Sutkiene, deimante.korsakaite@tgslegal.lt
Paulius Gruodis, GLIMSTEDT, p.gruodis@glimstedt.lt

 
Estija:
Toomas Prangli, SORAINEN, toomas.prangli@sorainen.com
Sven Papp, Ellex, sven.papp@raidlaellex.ee
Peeter Kutmam, COBALT, peeter.kutman@cobalt.legal

 

Latvija:
Guntars Zile, COBALT, guntars.zile@cobalt.legal
Raimonds Slaidinš, Ellex, raimonds.slaidins@klavinsellex.lv
Janis Bite, SORAINEN, janis.bite@sorainen.com