Neseniai Baltijos šalyse veikiančio privataus kapitalo fondo „Livonia Partners“ įsigytas pirmaujantis Estijos langų gamintojas „Fenestra“ investuoja Suomijoje. „Fenestra Suomi“ įsigijo bankrutavusio suomių langų gamintojo „Domus“ gamyklas ir kitą turtą bei pradėjo įdarbinti anksčiau darbo netekusius darbuotojus. Sandoris užbaigtas kovo 15dieną.

„Fenestra“ šiuo sandoriu įsigijo langų ir aliuminio fabrikus Loimoje, kurie buvo uždaryti 2018 metų gruodžio mėnesį, kai buvęs savininkas paprašė iškelti bankroto bylą. Buvusio fabrikų valdytojo „Domus Yhtiöt“ pardavimai 2017metais siekė30 mln. eurų.

„Fenestra Suomi“ planuoja atgaivinti gamybą fabrikuose jau ankstyvą balandį. Pagrinde juose gamins medžio-aliuminio ir medinius langus.

„Mes labai džiaugiamės galėdami pranešti apie Loimos fabrikų, veikusių daugiau nei 70 metų, darbo atnaujinimą. Tai yra gera žinia tiek mums, tiek regiono gyventojams“, – sakė „Fenestra“ generalinis direktorius Lauri Laast.

„Dauguma šių fabrikų darbininkų dėl bankroto neteko darbo. Mes juos jau trumpai supažindinome su situacija ir pradėjome iš naujo priimti atgal į darbą. Mūsų planas yra augti kartu su pardavimais ir galiausiai padidinti gamybos apimtis iki dviejų pamainų darbo“, – teigė L. Laast.

Šiuo metu „Fenestra“ turi du fabrikus. Antrasis veikia Harjumoje, Estijoje.

„Planuojame išnaudoti logistikos ir pardavimo veiklų sinergijas. Taip pat peržiūrėsime gamybos procesus, kad padidintume veiklos efektyvumą“, – sakė L. Laast.

„Fenestros“ 60 proc. akcijų priklauso fondui „Livonia Partners“, o likę 40proc. – vadovų komandai: Lauri Laast, Riho Prass and Martti Siitam. Fondas į šį langų gamintoją investavo praėjusį mėnesį.

„Planuojame ir toliau tęsti plėtrą į Šiaurės rinkas, kur matome dideles augimo galimybes ir kylantį poreikį aukštos kokybės langams. „Domus“ perėmimas puikiai atitinka su mūsų ilgalaikę strategiją“, – teigė Mindaugas Utkevičius, vienas iš „Livonia Partners“ įkūrėjų ir partnerių.

 

Apie „Livonia Partners“:

„Livonia Partners“ yra privataus kapitalo investicijų įmonė, įsikūrusi Baltijos šalyse, kuri šiuo metu valdo 83 mln. eurų fondą „Livonia Partners Fund 1“. Fondą įkūrė Kaido Veske, Kristīne Bērziņa, Rain Lõhmus ir Mindaugas Utkevičius. Į fondą investavę tiek vietiniai, tiek tarptautiniai instituciniai investuotojai. Prie fondo prisidėjo ir Baltijos inovacijų fondo (BIF) iniciatyva, sukurta bendradarbiaujant Estijai, Latvijai, Lietuvai ir Europos investicijų fondui.

 

www.livoniapartners.com

 

Apie „Fenestra“:

„Fenestra“ kuria ir gamina medinius-aliuminius langus ir balkonų duris, eksportuodami 70 proc. savo produkcijos. Pagrindinė kompanijos eksporto rinka yra Skandinavija. Lauri Laast, Riho Prass ir Martti Siitam perpirko bankrutuojančią, šeimos valdomą kompaniją 2014 metais. Tais metais „Fenestros“ konsoliduotos pajamos siekė 7,3 mln. eurų, o 2018 metais planuojamos 16,5 mln. eurų pajamos. „Fenestra“ turi virš 100 darbuotojų. Kompanija įsikūrusi Taline.

 

http://fenestra.ee/en