Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacija (LT VCA) parengė kasmetinę rizikos ir privataus kapitalo rinkos apžvalgą. Ši rinkos apžvalga yra autoritetinga santrauka, kurioje atsispindi Lietuvos privataus kapitalo, svarbiausių sandorių ir kapitalo pritraukimo veiklos analizė. Šaltinis padeda suprasti vėliausią rizikos ir privataus kapitalo investicijų dinamiką, nustatyti karštuosius investavimo taškus pagal sektorių arba pagal investicinių įmonių aktyvumą.

Kaip pažymi LT VCA valdybos pirmininkas Šarūnas Alekna, „2017-ieji buvo stiprūs metai Lietuvos privataus ir rizikos kapitalo ekosistemai. Dėl sėkmingo Baltijos inovacijų fondo strategijos ir kitų iniciatyvų įgyvendinimo matėme pagyvėjusį lėšų pritraukimą į privataus ir rizikos kapitalo fondus. Tikimasi, kad rinka išliks aktyvi ir 2018 metais, kadangi naujus fondus formuos komandos atrinktos per „Invega“ įgyvendinamas finansines priemones.“

Žemiau pateikiamos pagrindinės apžvalgos įžvalgos:

1. Naujai pritrauktos lėšos į rizikos kapitalo fondus demonstravo ženklų augimą ir 2017 m. viršijo 142 mln. eurų. Labiausiai prie šio augimo prisidėjo naujieji „BaltCap“ plėtros ir infrastruktūros fondai, taip pat naujasis „Open Circle Capital“ rizikos kapitalo fondas.

2. Investicija į „Cgates“ buvo viena iš didesnių vietinių fondų valdytojų privataus kapitalo investicijų 2017 metais Lietuvoje. Investicijos į „Selecta“ ir „Santa Monica Networks“ patvirtino, kad privataus kapitalo fondai atlieka vis daugiau tarpvalstybinių sandorių, kuriais investuojama į įmones, vykdančias veiklą keliose Baltijos šalyse.

3. Rizikos kapitalo srityje daug sėkmingų startuolių įgyvendino reikšmingo dydžio pakartotinio finansavimo etapus. Daugeliu atvejų tai buvo sėkmingas pirmojo finansavimo ciklo, pasinaudojant per „JEREMIE“ iniciatyvą įsteigtais fondais, tęsinys, kaip, pavyzdžiui,TransferGoCgtrader ir Trafi atvejais.

4. Kaip ir tikėtasi, „JEREMIE“ fondai tęsė kapitalo grąžinimą investuotojams– įvyko šeši sėkmingi investicijų realizavimai, vis dėlto keletas stambesnių išėjimų persikėlė į 2018 metus, dėl ko bendras kapitalo grąžinimo mastas buvo mažesnis.

Galite rasti rinkos apžvalgą čia.