Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacijos (LT VCA) valdybos pirmininku vienerių metų kadencijai išrinktas Arvydas Saročka, „LitCapital Asset Management“ fondo partneris. Taip pat pasikeitė asociacijos valdybos sudėtis, vietoje Dovydo Varkulevičiaus valdyboje perrinktas Silvestras Tamutis.

„Bendra akumuliuota LT VCA narių JEREMIE fondų pritraukto kapitalo suma siekia 83 mln. eurų, fondų investicijos yra sukūrusios daugiau nei 1300 darbo vietų, kuris sukuria didesnę nei vidutinę pridedamąją vertę“, – sako nuo trečiadienio valdybos pirmininko pareigas einantis A.Saročka. Ir tuo pačiu rizikos ir privataus kapitalo fondai ypač reikšmingi jauno verslo bei startuolių rinkoje, kur tokio tipo investicijos dažniausiai yra pagrindinis finansavimo šaltinis. Tad asociacijos aktyvi veikla orientuota kurti patrauklią ir konkurencingą ekosistemą nacionaliniu lygmeniu, stabilią aplinką instituciniams investuotojams, verslininkams ir fondų valdytojams.

Naujos sudėties LT VCA valdybai taip pat priklauso Tadas Gudaitis (UAB „Swedbank investicijų valdymas“ direktorius), Kornelijus Čelutka („BaltCap“ partneris), Arvydas Strumskis („Verslo Angelų Fondas I“ vadovaujantis partneris) ir Silvestras Tamutis („Practica Capital“ partneris).

Arvydas Saročka yra „LitCapital Asset Management“ fondo partneris. Šiuo metu LitCapital valdo plėtros kapitalo fondą KŪB “Litcapital I”, kurio dydis – 25 milijonai eurų. Prieš prisijungdamas prie LitCapital komandos dešimt metų ėjo savo įkurtos valdymo ir finansų konsultavimo įmonės UAB SAVVIN vadovo pareigas. Arvydui vadovaujant SAVVIN sėkmingai įgyvendino kelis šimtus verslo konsultacijų ir finansų valdymo projektų bei padėjo klientų verslo plėtrai iš ES fondų ir kitų šaltinių pritraukti daugiau nei 150 milijonų litų. Arvydas pradėjo savo profesinę karjerą tarptautinėje audito kompanijoje Arthur Andersen 1997 m., vėliau dirbo kaip išorinis finansų direktorius UAB Philips Lietuva. Arvydas yra Baltic Institute of Corporate Governance absolventas.

Apie Asociaciją

Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacija (LT VCA) atstovauja rizikos ir privataus kapitalo sektorių Lietuvoje. Vienas iš Asociacijos tikslų – skatinti ekonomikos augimą ir verslumą, gerinti ūkio finansavimą, ypač smulkiajam verslui, plėtoti patrauklią ir stabilią aplinką instituciniams investuotojams, verslininkams ir fondų valdytojams. Asociacija buvo įkurta 2009 metais ir šiuo metu vienija 30 rizikos ir privataus kapitalo rinkos dalyvius Lietuvoje.

 

Daugiau informacijos:

Nerilė Jocienė, rinkodaros projektų vadovė

Tel. +370 640 28377, el.paštas:  nerile@vca.lt