Š. m. kovo 29 d. visuotiniame Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacijos (LT VCA) narių susirinkime buvo išrinkta nauja valdyba. Ateinančius dvejus metus LT VCA valdyboje dirbs 7 (septyni) nariai: „INVL Asset Management“ privataus kapitalo partnerė Deimantė Korsakaitė, UAB „Swedbank investicijų valdymas“ direktorius Tadas Gudaitis, „Practica Capital“ partneris Tomas Andriuškevičius, „BaltCap“ investicinių projektų direktorius Šarūnas Alekna, „Livonia Partners“ partneris Mindaugas Utkevičius, „Contrarian Ventures“ vadovaujantis partneris Rokas Pečiulaitis ir „LitCapital“ investicinių projektų vadovas Julius Dukšta.

BU9B1370

Naujai išrinktos LT VCA valdybos sudėtyje antrai kadencijai išrinktas Tadas Gudaitis, todėl tikimasi valdybos darbo tęstinumo. Vienas iš pagrindinių naujai išrinktos valdybos tikslų – didinti investavimo Lietuvoje galimybių žinomumą, siekiant pritraukti daugiau užsienio investuotojų kapitalo, gerinti reguliacinę ir įstatyminę aplinką Lietuvoje, palaikant dialogą su valstybinėmis institucijomis.

Š. m. balandžio 20 d. pirmojo naujosios valdybos posėdžio metu LT VCA valdybos pirmininku buvo išrinktas Šarūnas Alekna, „BaltCap“ investicinių projektų direktorius. Šarūnas teigia, kad „Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo ekosistema vis dar ankstyvame vystymosi etape, tačiau jau matome pirmuosius vystymosi rezultatus – kiekvienais metais auga rizikos ir privataus kapitalo investicijos į vietos ekonomiką, plečiasi investicijas pritraukusios smulkios ir vidutinės įmonės, kuriamos naujos darbo vietos. Ypač svarbu, kad pastaraisiais metais vis dažniau matome sandorius, kuriuose vietiniai fondai pelningai parduoda užaugintas investicijas. Naujoji valdyba savo kadencijoje sieks užtikrinti tolesnį tvarų ekosistemos vystymąsi, palaikant dialogą su viešojo ir privataus sektoriaus partneriais.“

Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacija atstovauja rizikos ir privataus kapitalo sektorių Lietuvoje. Vienas iš Asociacijos tikslų – skatinti ekonomikos augimą ir verslumą, gerinti ūkio finansavimą, ypač smulkiajam verslui, plėtoti patrauklią ir stabilią aplinką instituciniams investuotojams, verslininkams ir fondų valdytojams. Asociacija buvo įkurta 2009 metais ir šiuo metu vienija 30 rizikos ir privataus kapitalo rinkos dalyvių Lietuvoje.