Pirmą kartą Baltijos šalyse Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB), siekdamas paspartinti reformas finansų rinkose, organizuoja mokymus fondų valdytojams ir investuotojams.

Mokymų ciklas prasidės nuo mokymų fondų valdytojams, kurie vyks Rygoje rugsėjo 6-7 dienomis. Mokymuose pasaulinio garso specialistai pateiks pasaulinių tendencijų apžvalgas, kalbės apie fondų struktūrą, kapitalo pritraukimo priemones, analizuos darbą su investuotojais, taip pat pateiks investicinio fondo dokumentacijos apžvalgą. Analogiški mokymai investuotojams vyks Vilniuje rugsėjo 19 – 20 dienomis.

„ERPB įgyvendina programą „Baltic Integrated Approach“, skirtą atskirų Baltijos šalių integravimui ir vieningos Baltijos šalių finansų rinkos sukūrimui. Taip pat Baltijos regionas yra pirmasis, kuriame įgyvedinama mokymų programa „Capacity Building Programme“, skirta Baltijos šalių finansinių institucijų gebėjimų vystymui“, – sako ERPB vyriausiasis privataus kapitalo ir rizikos kapitalo investicijų specialistas Troy Weeks.

Vienas iš svarbiausių mokymų lektorių – garsus privataus kapitalo ekspertas Oksfordo universiteto profesorius Tim Jenkinson. Jis mokymų dalyviams pateiks savo įžvalgas įvairiais su fondų veikla susijusiais klausimais. T.Jenkinson yra Said verslo mokyklos finansų dėstytojas, taip pat Oksfordo privataus kapitalo instituto direktorius, todėl jo žinios apie fondų veiklą siekia ne tik teoriją, bet ir gilų praktikos žinojimą.

Dar vienas pasaulyje gerai žinomas pranešėjas, turintis didelę privataus kapitalo fondų valdymo patirtį yra Humphrey Battcock. Jis yra vieno didžiausių pasaulyje rizikos kapitalo fondų Advent International, valdančio daugiau kaip 40 mlrd. EUR, partneris.

Mokymų dalyviams savo patirtį taip pat pristatys vienas iš 100 pasaulio įtakingiausių žmonių rizikos kapitalo srityje Jonathan Blake. Šis patyręs teisininkas yra komanditinės ūkinės bendrijos (angl. limited liability partnership) formos naudojimo rizikos ir privataus kapitalo fondų struktūroje pradininkas Didžiojoje Britanijoje.

Kartu su pasaulinio garso specialistais fondų valdytojams savo įžvalgas pristatys advokatų kontoros  „TRINITI“ partneris, verslo teisės advokatas Linas Sabaliauskas, kuris specializuojasi privataus ir rizikos kapitalo, kapitalo rinkų ir vertybinių popierių srityse. L.Sabaliauskas yra baigęs Oksfordo universiteto Said verslo mokyklą, o jo baigiamasis darbas „Privatus kapitalas Baltijos šalyse“ buvo apdovanotas Said premija už geriausią 2014 m. finansų strategijos srities projektą. Prof. Tim Jenkinson buvo šio diplominio darbo vadovas.

Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacijos (LTVCA) direktorė Ausma Bartkutė tikisi, kad ERPB organizuojami mokymai fondų valdytojams duos apčiuopiamų rezultatų „Baltijos šalių fondų valdytojai turės galimybę iš pirmų lūpų išgirsti pasaulines tendencijas ir šią praktiką įdiegti savo valdomuose fonduose,“ – sako A.Bartkutė.

ERPB turi atskirą programą, skirtą Baltijos šalių integravimui į vieningas finansų rinkas „Baltic Integrated Approach“. Pagal šią programą organizuoja mokymus „Capacity Building Programme“.

Daugiau informacijos:

LTVCA direktorė
Ausma Bartkutė
Tel. 8 657 65675