Baltijos įmonių susijungimų ir įsigijimų (M & A) rinka sparčiai auga, o sandoriai vis dažniau apima kelias Baltijos šalių įmones, vykdančias veiklą visose trijose valstybėse, kaip matyti iš neseniai paskelbto “Baltijos M & A sandorių tyrimo 2018″.

 

Beveik 30 proc. Baltijos susijungimų ir įsigijimų sandorių, įgyvendintų 2016-2017 m. apima įmones, veikiančias kiekvienoje iš trijų Baltijos šalių, kas yra beveik dvigubai daugiau nei 2014-2015 m. laikotarpiu.

 

Tipiškas Baltijos bendrovių susijungimų ir įsigijimų sandoris išlieka 1-5 mln. EUR ribose, o sandorių 5-10 mln. EUR ribose skaičius taip pat išaugo (nuo 18% iki 27%).

 

Pagrindinės įmonių į kurias investuota veiklos sritys buvo IT ir technologijos (17%), energetika (13%) ir paslaugos (12%), o 2014-2015 m. aktyviausiai buvo investuojama į statybą ir nekilnojamąjį turtą (29%).

 

Beveik pusė investuotojų yra iš Baltijos šalių, o JAV investuotojų svarba taip pat išaugo (nuo 2% iki 10%). Tiek pirkėjas, tiek pardavėjas buvo iš Baltijos šalių trečdalyje visų sandorių.

 

Tyrimas taip pat rodo, kad teismai tampa vis labiau populiarėjančia ginčų sprendimo vieta įmonėms, o vietinės arbitražo institucijos yra mažiau populiarios, išskyrus Vilniaus Komercinio Arbitražo Teismą. Ši tendencija rodo, kad Estijos ir Latvijos verslas arbitražo institucijas laiko nepatikimomis. Pagrindinė alternatyva yra Stokholmo prekybos rūmų arbitražo institutas, tačiau taip pat populiarėja arbitražas Helsinkyje (augimas nuo 2% iki 8% atitinkamai).

 

“2018 m. Baltijos šalių M & A sandorių tyrimas” analizuoja M & A sandorius Baltijos šalyse 2016-2018 m. ir apima 91 sandorį regione. Tyrimą atliko advokatų kontoros “Sorainen”, “Cobalt”, “Ellex”, “Eversheds Sutherland” ir “TGS Baltic” kartu su Estijos, Latvijos ir Lietuvos privataus ir rizikos kapitalo asociacijomis.