Apie dalyvavimą Technology Fast 50

Technologijų įmonės turi atitikti konkrečios kategorijos kriterijus.

Registruotis gali tiek privataus, tiek viešojo sektoriaus atstovai.

Technology Fast 50 kategorija

Kad įmonė galėtų konkuruoti pagrindinėje „Fast 50“ kategorijoje, ji privalo atitikti šiuos kriterijus:

  • metinės pajamos per kiekvienus paskutinius ketverius metus (2012-2015 m.) sudaro ne mažiau nei 50,000 Eur;
  • įmonės buveinė turi būti Vidurio Europos šalyje: Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Albanijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Bulgarijoje, Kroatijoje, Čekijos Respublikoje, Vengrijoje, Makedonijoje, Moldovoje, Juodkalnijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Serbijoje, Slovakijoje ir Slovėnijoje;
  • įmonė plėtoja ar gamina technologijas, arba nemažą kapitalo dalį skiria moksliniams tyrimams ir plėtrai (MTEP);
  • turėti nuosavybės struktūrą, kuri neapima daugumai priklausančių dukterinių strateginių subjektų įmonių.

Laimėtojai nustatomi iš visų užsiregistravusių technologijų įmonių pagal pajamų augimą per ketverių metų laikotarpį nuo 2012 iki 2015 m.

Rising Stars („Kylančių žvaigždžių“) kategorija

Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje Deloitte reitinguoja jaunas įmones, kurios turi didelį potencialą, tačiau yra per jaunos, kad atitiktų minimalų ketverių metų veiklos kriterijų, taikomą pagrindinei kategorijai.

Pretenduojančių įmonių veikla turi siekti 3 – 4 metus, o jų pajamos − viršyti 30 000 eurų per kiekvienus iš paskutinių trejų metų (2013 – 2015 m.). Kiti kriterijai sutampa su pagrindinės „Fast 50“ kategorijos kriterijais.

Big 5 („Didžiojo penketo“) kategorija

„Didžiojo penketo“ kategorijoje reitinguojamos didelės sparčiai augančios technologijų įmonės, kurių augimas per ankstesnius ketverius metus buvo labai didelis.

Pretenduojančios įmonės privalo tenkinti tuos pačius kriterijus kaip ir pagrindinėje „Fast 50“ kategorijoje, išskyrus tai, kad metinės pajamos per paskutinius vertinamus metus (2015 m.) šioje kategorijoje turi viršyti 25 mln. eurų.

Lietuvos įmonių sėkmė reitinge

Į 2015 metų „Fast 50” įmonių reitingą pateko dvi Lietuvos technologijų įmonės: UAB „Ruptela“ (36 pozicija) ir UAB „nSoft“ (40 pozicija).

2015 metais reitingo „Kylančių žvaigždžių“ ir „Didžiojo penketo“ kategorijose pirmą kartą buvo sutiktos Lietuvos technologijų bendrovės.

Specialioje „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje „Deloitte“ reitinguoja įmones, kurios yra per jaunos pagrindinei „Fast 50“ kategorijai, tačiau, atsižvelgiant į įspūdingą jų pajamų augimo tempą per pastaruosius trejus metus, galima daryti išvadą, jog jos greitai bus įtrauktos į pagrindinę reitingo kategoriją. Pirmą kartą į šią kategoriją pateko Lietuvos technologijų įmonė – debesijos sprendimų kūrėja „INVENTI“ (7 vieta „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje).

„Didžiojo penketo“ kategorijoje reitinguojamos įmonės, kurios yra per didelės, kad galėtų vienodomis sąlygomis varžytis dėl pajamų augimo su mažesnėmis „Fast 50“ įmonėmis. Pirmą kartą į šią kategoriją patekusi Lietuvos elektroninės prekybos įmonė „Pigu“, užėmė antrąją vietą, nusileisdama tik Rumunijos programinės įrangos įmonei „Insoft Development & Consulting“.

Daugiau informacijos:  http://www2.deloitte.com/lt/lt/pages/technology-media-and-telecommunications/articles/deloitte-technology-fast50-registration.html